1. Sezon Kapanış, Mayıs 2010
Yazı boyutunu büyüt Yazı boyutunu küçült
Get the Flash Player to see this player.

Sabancı Vakfı’nın Toplumsal Gelişme İçin Hayata Geçirdiği “Fark Yaratanlar’’ Birinci Sezonunu TamamladıSabancı Vakfı’nın katkılarıyla hayata geçen ve Cüneyt Özdemir’in sunumuyla 32 hafta boyunca CNN Türk ekranlarında yayınlanan “Fark Yaratanlar Programı”nın 1. sezon finali, 17 Mayıs 2010 tarihinde “5 N 1 K Programı”nın canlı yayınında gerçekleşti. Sabancı Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Güler Sabancı ve 32 hafta boyunca programa konuk olan Fark Yaratanlar’ın katıldığı “5 N 1 K Programı”nda fark yaratan hikayeler paylaşıldı.

 


Programa stüdyo konuğu olarak katılan ve Cüneyt Özdemir’in sorularını yanıtlayan Sabancı Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Güler Sabancı, toplumsal gelişme için, sivil toplum çalışmalarının desteklenmesi gerektiğini vurgulayarak, her bir çalışmanın toplum için iyi örnekler yarattığını ve Türkiye’de ne kadar çok “Fark Yaratan” olursa toplumsal gelişmenin de o kadar hızlı sağlanacağını söyledi.

 


Sabancı Vakfı olarak, “Fark Yaratanlar Programı”ndan iki beklentileri olduğunu belirten Güler Sabancı, “İlk beklentimiz, Fark Yaratan kişileri ve yaptıklarını görünür kılarak çalışmalarına katkıda bulunmaktı. İkinci beklentimiz toplumda duyarlılık yaratıp, cesaretlendiren ve ilham veren çalışmaların yaygınlaşması için insanları teşvik etmekti. Her ikisini de başarmış olmaktan mutluluk duyuyoruz” dedi.

 


Proje kapsamında, beklemedikleri güzel gelişmelerin de olduğunu söyleyen Sabancı, “Fark Yaratanlar, yurtdışı ve yurtiçi Vakıf sektörüne örnek oldu. Yurtdışından çeşitli kurumlar arayıp, projemiz hakkında bilgi istiyorlar, uluslararası kongre ve konferanslarda sunuşlar yapıyoruz. Bu proje sadece bir TV programı değildi. Çok kapsamlı ve çok yönlü bir farkındalık ve fark yaratanlara destek verme projesiydi. Bu tür çalışmalara destek vermeye devam ederek, toplumda daha çok etki yaratmayı umuyoruz” dedi.

 


Programın ikinci kısmında 32 Fark Yaratan söz alarak, çalışmalarına nasıl başladıklarını ve sonraki gelişmeleri anlatarak projelerini tanıttılar.

Üyelikler | SSS | Basın Haberleri | Sosyal Medya | Multimedya Galeri | Logo Kullanımı | Site Haritası | İletişim
Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Hakkında Bilgilendirme
Sabancı Vakfı - Tüm Hakları Saklıdır.   Sabancı Vakfı Facebook Sayfası   Sabancı Vakfı Twitter Sayfası