Ekim Zamanı: Deneyim Paylaşım Toplantısı 20 Ekim 2011
Yazı boyutunu büyüt Yazı boyutunu küçült
Get the Flash Player to see this player.

20 Ekim 2011 tarihinde Sabancı Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Sayın Güler Sabancı’nın ev sahipliğinde, İstanbul’daki Sabancı Center’da düzenlenen toplantıda,  Sabancı Vakfı Hibe Programları kapsamında desteklenen sivil toplum kuruluşları temsilcileri bir araya geldi.

 

Anne Çocuk Eğitim Vakfı, Toplum Gönüllüleri Vakfı, Kadın Merkezi Vakfı, Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı, Altı Nokta Körler Vakfı, Toplumsal Konuları Araştırma ve Geliştirme Derneği, Habitat için Gençlik Derneği, Tohum Otizm Vakfı, Uçan Süpürge Kadın iletişim ve Araştırma Derneği, Türkiye Gençlik Federasyonu ve Güney Doğu Özel Eğitim Kurumları Derneği proje temsilcileri, projelerinin sonuçlarını, projelerini hayata geçirirken yaşadıkları deneyimleri, gelecek dönem için planlarını ve projelerden yararlanan insanların hikayelerini paylaştı.

 

Hibe Programı kapsamında desteklenen projelerin öykülerinin yer aldığı Sabancı Vakfı 2009-2010 Hibe Programı Öyküleri: Ekim Zamanı kitabı için tıklayınız…

 

“Deneyim Paylaşım Toplantısı”na “Ekim Zamanı” adını verdiklerini söyleyen Sabancı Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Güler Sabancı, hibe programından yararlanarak toplumun gelişmesi için çalışan projeleri filizlenen tohumlara benzetti. Sabancı konuşmasını şöyle sürdürdü: “Projelerin kimi halk eğitim merkezlerine yeni bir engelli bakım eğitimi müfredatı kazandırdı, kimi Türkiye için yeni bir gençlik merkezi modeli yarattı. Bazıları kız çocukları gelin olmasın diye çalıştı, bazıları da engelli öğrencilerimize eğitim hakkı için çalıştı. Sonuçta, hibe verdiğimiz 20 projeden çalışmalarını tamamlayan 11’i, toplumun her kesimini çözüm süreçlerine dahil ederek toplumsal gelişmeyi hedefledi. Bu projelerle 70 ilde 60 bin insanın hayatına dokunmuş olsak da, sosyal değişimin kalıcılığı için daha çok çalışmamız, daha çok tohum ekmemiz lazım.”


Açılış konuşmalarını takiben Sabancı Vakfı Hibe Programı kapsamında yürütülen projelerin başarı hikâyeleri ve öyküleri katılımcılar, kamuoyu ve basın ile paylaşıldı. Proje yürütücüleri deneyim paylaşımının ardından medya mensuplarının ve katılımcıların sorularını yanıtladılar.

Üyelikler | SSS | Basın Haberleri | Sosyal Medya | Multimedya Galeri | Logo Kullanımı | Site Haritası | İletişim
Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Hakkında Bilgilendirme
Sabancı Vakfı - Tüm Hakları Saklıdır.   Sabancı Vakfı Facebook Sayfası   Sabancı Vakfı Twitter Sayfası