2015 Sakıp Sabancı Sanat Ödülü
Yazı boyutunu büyüt Yazı boyutunu küçült
2015 Sakıp Sabancı Sanat Ödülü 2015 Sakıp Sabancı Sanat Ödülü 2015 Sakıp Sabancı Sanat Ödülü 2015 Sakıp Sabancı Sanat Ödülü 2015 Sakıp Sabancı Sanat Ödülü 2015 Sakıp Sabancı Sanat Ödülü

2015 yılı "Sakıp Sabancı Sanat Ödülleri" 17 Kasım 2015 tarihinde Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi "The Seed" Konferans Salonunda yapılan törenle sahiplerini buldu.

 

Sabancı Vakfı’nın merhum Sakıp Sabancı’nın isteği üzerine devam ettirdiği, bu yıl 22’ncisi düzenlenen “Sakıp Sabancı Sanat Ödülleri” törenine, Türkan Sabancı, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Rektörü Prof. Yalçın Karayağız, Sabancı Holding Yönetim Kurulu Üyesi Sevil Sabancı, Sabancı Vakfı Mütevelli Heyeti Başkan Yardımcısı Hüsnü Paçacıoğlu, Sabancı Vakfı Genel Müdürü Zerrin Koyunsağan, öğretim üyeleri ile iş ve sanat camiasından seçkin isimler katıldı.

 

Sakıp Sabancı ve sanat konulu kısa film gösterimi ile başlayan ödül töreninde konuşma yapan Zerrin Koyunsağan, 22 yıl önce doğan çocukların bu yıl üniversiteden mezun olduklarını ve daha onlar dünyaya gelmeden önce Sakıp Sabancı’nın onları düşündüğünü belirterek “Sanat Ödülleri, rahmetli Sakıp Sabancı’nın sanatı desteklemek, gençleri sanata yönlendirmek, başarıları teşvik etmek amacıyla hayata geçirilmişti. Sakıp Bey, sanatın ve sanatçının toplumların zenginliği olduğuna inanır, başarıların ödülle taçlandırılmasını isterdi. Bu yüzden, sanatı sevdirmeye, sanatçıların yaratıcı güçlerine katkıda bulunmaya önem verirdi. Biz de Sabancı Vakfı olarak onun bu değerli vasiyetini sahiplenip yeni nesillere devrederek sürdürmeye çalışıyoruz.” dedi.

 

Konuşmaların ardından Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nin “Resim, Heykel ve Geleneksel Türk Sanatları” bölümlerinden dereceye giren öğrencilere ödül verildi. Ödül töreni sonrasında davetliler Sabancı Vakfı’nın davetlisi olarak Sakıp Sabancı Müzesi’nde yer alan “ZERO. Geleceğe Geri Sayım” sergisini de gezme imkanı buldular.

 

Resim Bölümü   

Birincilik

Emine Dokumacı

İkincilik

Merve Yılmaz

Üçüncülük

Ceyhun Topçu

Heykel Bölümü

Birincilik

Sadi Yetkili

İkincilik

Aynur Öztürk

Üçüncülük

Nergiz Yeşil

Geleneksel Türk Sanatları Bölümü

Birincilik

Gabriel Tezel

İkincilik

Demet Özkartal

Üçüncülük

Fadime Karataş

 
Üyelikler | SSS | Basın Haberleri | Sosyal Medya | Multimedya Galeri | Logo Kullanımı | Site Haritası | İletişim
Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Hakkında Bilgilendirme
Sabancı Vakfı - Tüm Hakları Saklıdır.   Sabancı Vakfı Facebook Sayfası   Sabancı Vakfı Twitter Sayfası