Türkiye Gençlik Filarmoni Orkestrası - 2016 Yılı
Yazı boyutunu büyüt Yazı boyutunu küçült
Türkiye Gençlik Filarmoni Orkestrası - 2016 Yılı Türkiye Gençlik Filarmoni Orkestrası - 2016 Yılı Türkiye Gençlik Filarmoni Orkestrası - 2016 Yılı Türkiye Gençlik Filarmoni Orkestrası - 2016 Yılı Türkiye Gençlik Filarmoni Orkestrası - 2016 Yılı Türkiye Gençlik Filarmoni Orkestrası - 2016 Yılı Türkiye Gençlik Filarmoni Orkestrası - 2016 Yılı Türkiye Gençlik Filarmoni Orkestrası - 2016 Yılı

Sabancı Vakfı’nın, kuruluşunun gerçekleşmesini sağladığı ve 8 yıldır Ana Destekçisi olduğu Türkiye Gençlik Filarmoni Orkestrası (TUGFO), Türkiye’deki konservatuarlardan 400’e yakın genç müzisyen arasından sınavla seçilen, yaşları 14 - 28 arasında değişen 100 genç müzisyenden oluşuyor.

 

9 Temmuz - 27 Temmuz tarihleri arasında Sabancı Üniversitesi’nde kamp yapan Türkiye Gençlik Filarmoni Orkestrası (TUGFO), 27 Temmuz Çarşamba akşamı Uniq İstanbul’da bu yılki konser dizisinin başlangıcını yaptı. Bu yıl 10. yılını kutlayan TUGFO, Verdi’den Schubert’e, Çaykovski’den Bartok’a uzanan zengin repertuvarı ve genç müzisyenlerin müthiş yorumuyla salonu dolduran müzikseverleri mest etti. Verdi’nin “I Vespri Siciliani” Uvertürü, Schubert’in “Bitmemiş Senfoni”si, Alnar’ın “Prelüd ve İki Dans”ı, Çaykovski’nin “Kuğu Gölü’nden 3 Milli Dans”ı ve Bartok’un “Orkestra Konçertosu”nu dinleyicilerle buluşturan orkestranın bu yılki performansı dakikalarca ayakta alkışlandı.

 

Türkiye Gençlik Filarmoni Orkestrası, Portekiz’in Lizbon şehrindeki konserlerini 29 Temmuz’da Sao Carlos sahnesinde, 30 Temmuz’da Auditorio De Belem’de ve 31 Temmuz’da Convento Do Carmo’da verdi. TUGFO, turnenin son etabında 2 Ağustos’ta İspanya’ya geçerek Madrid’de El Escorial Sarayı’nda klasik müzik rüzgarı estirdi.

 

Turnenin devam eden günlerinde Alicante Festivali’ne katılan orkestra, festival kapsamında 3 - 7 Ağustos tarihleri arasında Adda ve 5 - 6 Ağustos tarihleri arasında Teulad’da dinleyicileriyle buluştu. Buradaki konserlerinin ikisinde farklı ülkelerin gençlik orkestraları ile birlikte konser verdi. Orkestra, turnesini 8 Ağustos’ta Girona Festivali’ndeki konseri ile tamamladı.

 

Geçtiğimiz yıl Avrupa Ulusal Gençlik Orkestraları Federasyonu’ndan (EFNYO) tam üyelik alan orkestra, genç müzisyenlerine, federasyona üye olan orkestralar ile birlikte ortak projelere katılma, yurtiçi ve yurtdışı festivallerde konser verme ve orkestralar arası değişim programlarından yararlanma gibi fırsatlar sunuyor.

 

2016 Turne Programı

27 Temmuz 2016

Uniq İstanbul Konseri, İstanbul

29 Temmuz 2016

Lizbon (Sao Carlos) Konseri, Portekiz

30 Temmuz 2016

Lizbon (Auditorio De Belem) Konseri, Portekiz

31 Temmuz 2016

Lizbon (Convento Do Carmo) Konseri, Portekiz

2 Ağustos 2016

Madrid (El Escorial) Konseri, İspanya

3 - 7 Ağustos 2016

Alicante (Adda) Festivali Konserleri, İspanya

5 - 6 Ağustos 2016

Alicante (Teulad) Festivali Konserleri, İspanya

8 Ağustos 2016

Girona Festivali Konseri, İspanya

 

Üyelikler | SSS | Basın Haberleri | Sosyal Medya | Multimedya Galeri | Logo Kullanımı | Site Haritası | İletişim
Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Hakkında Bilgilendirme
Sabancı Vakfı - Tüm Hakları Saklıdır.   Sabancı Vakfı Facebook Sayfası   Sabancı Vakfı Twitter Sayfası