Ekim Zamanı: Deneyim Paylaşım Toplantısı 13 Ekim 2016
Yazı boyutunu büyüt Yazı boyutunu küçült
Get the Flash Player to see this player.

13 Ekim 2016 tarihinde Sabancı Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Güler Sabancı’nın ev sahipliğinde, İstanbul’da Sabancı Center’da düzenlenen toplantıda,  Sabancı Vakfı Hibe Programları kapsamında desteklenen ve projelerini tamamlayan 8 sivil toplum kuruluşunun temsilcileri bir araya geldi.

 

Down Sendromu Derneği, Eğitimde Görme Engelliler Derneği, Gündem Çocuk Derneği, Mardin Kültür Derneği, Muş Kadın Çatısı Derneği, S.S. Yaşam, Kadın, Çevre, Kültür ve İşletme Kooperatifi, Tarlabaşı Toplumunu Destekleme Derneği ve Toplumsal Haklar ve Araştırmalar Derneği proje temsilcileri, projelerinin sonuçlarını, projelerini hayata geçirirken yaşadıkları deneyimleri, gelecek dönem için planlarını ve projelerden yararlanan insanların öykülerini Şirin Payzın’ın moderatörlüğünü yaptığı Deneyim Paylaşım Toplantısı’nda anlattı.

 

Hibe Programı kapsamında desteklenen projelerin öykülerinin yer aldığı Ekim Zamanı Hibe Programı Öyküleri kitabı için tıklayınız…

 

Toplantının açılış konuşmasını yapan Güler Sabancı, Sabancı Vakfı olarak 42 yıldır Türkiye’de eğitime, kültürel ve toplumsal gelişmeye katkıda bulunmak, bireylerin hayatında fark yaratmak için çalıştıklarını ve çalışmaya devam edeceklerini belirtti ve konuşmasını şöyle sürdürdü: “2006 yılında vakfımız yeniden yapılandı ve yeni stratejimizi geliştirmek için çalışmaya başladık. Sivil toplum örgütlerine, daha etkin çalışabilmeleri, dokundukları yerde fark yaratabilmeleri için destek olmak rolünü benimseyerek Hibe Programlarını başlattık. Hibe Programları ile sadece hibe desteği değil, bilgi ve deneyimlerimizi de paylaşıyoruz. Güç para değildir. Güç, etkin çalışmaktır.” dedi.

 

Türkiye’de sivil toplumun güçlenmesi ve desteklenmesi için çalıştıklarını belirten Sabancı, “Kadın, genç ve engellilerin toplumsal hayata katılımları, sosyal ve ekonomik alanlarda fırsat eşitliğine sahip olmaları konularında STK’ların yürüttüğü projeleri destekliyoruz. Sivil toplum örgütlerinin etkin çalışması, demokrasimiz için, ülkemizin geleceği için çok önemli.” dedi.

 

Bugüne kadar Türkiye’nin 72 ilinde 700 bini aşkın insanın hayatında olumlu bir iz bıraktıklarını söyleyen Sabancı, “Değişen ve dönüşen hayatlar her engelin aşılabileceğine dair bize umut ve güç veriyor. Ekim ayı, ekme ayı. Toprakla tohumun buluştuğu ay. Bugün yeni bir yola çıkıyoruz. Böyle bir günde yeni başlangıçlar yapmaktan ve yaptığımız işlerin güzel sonuçlarını görmekten büyük mutluluk duyuyoruz.” dedi.

 

Açılış konuşmasını takiben, Sabancı Vakfı Hibe Programı kapsamında yürütülen projelerin başarı hikâyeleri ve öyküleri katılımcılar, kamuoyu ve basın ile paylaşıldı. Proje yürütücüleri deneyim paylaşımının ardından medya mensuplarının ve katılımcıların sorularını yanıtladılar.

 

Proje temsilcileri ayrıca Ekim Zamanı toplantısından bir gün önce, 12 Ekim 2016 tarihinde bir araya gelerek, proje yürütme sürecindeki deneyimlerini paylaştılar.
 

Üyelikler | SSS | Basın Haberleri | Sosyal Medya | Multimedya Galeri | Logo Kullanımı | Site Haritası | İletişim
Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Hakkında Bilgilendirme
Sabancı Vakfı - Tüm Hakları Saklıdır.   Sabancı Vakfı Facebook Sayfası   Sabancı Vakfı Twitter Sayfası