Başvuru ve Değerlendirme İçin Koşullar
Yazı boyutunu büyüt Yazı boyutunu küçült

 

2015-2016 akademik yılı için burs verilecek öğrenciler üniversitelerce belirlenmiş olup, duyuru bilgi amaçlı olarak web sayfamızda yer almaktadır.

 

Sabancı Vakfı bursları, başarılı ve maddi desteğe ihtiyacı olan üniversite öğrencilerine karşılıksız olarak verilmektedir. 

 

Ayrıca Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından engel ve başarı durumuna göre tespit edilen ve yurt içindeki devlet üniversitelerine yerleştirilen 15 engelli öğrenci ile aşağıda belirtilen burs kapsamındaki üniversitelere yerleştirilmiş olmaları şartıyla kalkınmada öncelikli illerde yerleştirme puanı itibariyle il birincisi olarak tespit edilen 15 öğrenciye de Sabancı Vakfı bursu verilir.

Burs Posteri

 

Başvuru ve Değerlendirme İçin Koşullar

 • Sabancı Vakfı Bursları, 2015 yılında aşağıdaki üniversitelere, belirtilen puan türlerinde yerleştirilen öğrencilere verilir:

  Ankara Üniversitesi

  MF-1, 2, 3, 4

  TM-1, 2, 3

   

   

  Boğaziçi Üniversitesi

  MF-1, 2, 3, 4

  TM-1, 2, 3

  TS-2

  DİL-1

  Çukurova Üniversitesi

  MF-1, 2, 3, 4

   

   

   

  Dokuz Eylül Üniversitesi

  MF-1, 2, 3, 4

   

   

   

  Ege Üniversitesi

  MF-1, 2, 3, 4

   

   

   

  Gazi Üniversitesi

  MF-1, 2, 3, 4

   

  TS-1, 2

   

  Hacettepe Üniversitesi

  MF-1, 2, 3, 4

  TM-1, 2, 3

   

  DİL-1

  İstanbul Teknik Üniversitesi

  MF-1, 2, 3, 4

   

   

   

  İstanbul Üniversitesi

  MF-1, 2, 3, 4

  TM-1, 2, 3

  TS-1, 2

  DİL-1

  Marmara Üniversitesi

  MF-1, 2, 3, 4

  TM-1, 2, 3

  TS-1, 2

   

  Orta Doğu Teknik Üniversitesi

  MF-1, 2, 3, 4

  TM-1, 2, 3

   

  DİL-1

  Yıldız Teknik Üniversitesi

  MF-1, 2, 3, 4

   

   

   

 • Burs başvurusu için 2015 Yılı Lisans Yerleştirme Sınavında (LYS), yerleştirme puan türü esas alınmak üzere, en az aşağıda belirtilen puanları almış olmak gereklidir:
  MF-1, 2, 3, 4 Puanı: 420
  TM-1, 2, 3 Puanı: 410
  TS-1, 2 Puanı: 420
  DİL-1 Puanı: 420
 • Burs, ülke sınırları içerisinde lisans öğrenimi gören T.C. uyruklu öğrenciler için geçerlidir.
 • Yukarıda belirtilen Üniversitelerin Burs Komiteleri tarafından yapılacak değerlendirme ile adayların başarı durumları ve maddi desteğe ihtiyaçları esas alınarak Sabancı Vakfı bursu alacak öğrenciler belirlenecektir.
 • Ekim-Haziran aylarında olmak üzere 9 ay süreyle aylık 410 TL burs ödemesi yapılacak olup, burslar burs almaya başlanan tarihten başlayarak normal öğrenim süresi dahilinde devam eder.
 • Sabancı Vakfı Bursları karşılıksız olup, geri ödeme veya hizmet yükümlülüğü içermemektedir.

 

Son Başvuru Tarihi

Üniversitelerin burs başvuruları için geliştirdiği başvuru formu ve istenen belgeler Sabancı Vakfı bursları için de aynen geçerli olacaktır. Sabancı Vakfı bursları için başvuruların ve gerekli belgelerin öğrenci tarafından kayıtlı olduğu üniversitenin belirlediği tarihe kadar Öğrenci İşleri / Burs Ofisi’ne teslim edilmesi gerekmektedir. Öğrenci İşleri / Burs Ofisi tarafından farklı bir tarih belirlenmediği durumda son başvuru tarihi 16 Ekim 2015'tir.

Üyelikler | SSS | Basın Haberleri | Sosyal Medya | Multimedya Galeri | Logo Kullanımı | Site Haritası | İletişim Sabancı Vakfı - Tüm Hakları Saklıdır.   Sabancı Vakfı Facebook Sayfası   Sabancı Vakfı Twitter Sayfası