David Rockefeller Köprü Kurucu Liderlik Ödülü
Yazı boyutunu büyüt Yazı boyutunu küçült
David Rockefeller Köprü Kurucu Liderlik Ödülü David Rockefeller Köprü Kurucu Liderlik Ödülü David Rockefeller Köprü Kurucu Liderlik Ödülü David Rockefeller Köprü Kurucu Liderlik Ödülü David Rockefeller Köprü Kurucu Liderlik Ödülü David Rockefeller Köprü Kurucu Liderlik Ödülü

Sabancı Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Güler Sabancı; toplumsal gelişme için çalışan toplum liderlerine verilen David Rockefeller Köprü Kurucu Liderlik Ödülü’ne layık görüldü. Amerika’nın önde gelen işadamı ve filantropisti David Rockefeller’in adını taşıyan ve hayırseverlik alanında öncü ve etkili çalışmalar yapan liderlere verilen ödül, Güler Sabancı’ya, 8 Ekim 2013 tarihinde İsviçre’nin Cenevre kentinde yapılan törenle takdim edildi.

 

Dünyanın dört bir yanından filantropi, iş, hükümet ve sivil toplum liderlerini biraraya getiren törende, Güler Sabancı’ya ödülünü takdim eden David Rockefeller’ın kızı Peggy Dulany, Güler Sabancı, hayırseverliği ve iş dünyasındaki liderliğiyle sadece Türkiye’de değil tüm dünyada liderlere bir rol model oldu. Sabancı Vakfı ve Sabancı Üniversitesi faaliyetlerine derinden bağlılığıyla, Türk toplumunun her kesimine ve aynı zamanda uluslararası ortaklara ulaşmasına ve yeni işbirliklerinin geliştirilmesine liderlik ediyor. Bu ödülün de amacı ortaklar arasında köprü kurmak. Kendisine bu ödülü takdim etmekten mutluluk duyuyorum” dedi.

 

Ödül töreninin ardından Peggy Dulany’nin moderatörlüğünde Güler Sabancı’nın onur konuğu olduğu bir açık oturum düzenlendi. Sabancı Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Güler Sabancı, yaptığı teşekkür konuşmasında “Bu ödülü Sabancı ailesi, Sabancı Vakfı ve vakfımızın çalışmalarına bugün ve geçmişte tüm emeği geçenler adına alıyorum. 50 yıllık hayırseverlik geçmişi olan bir aile olarak, 150 yıllık hayırseverlik geçmişi olan Rockefeller ailesinden ödül almak benim için bir onurdur” dedi.Güler Sabancı,çalışmalarının takdir edilmesinden mutluluk duyduğunu ifade ederek Son dönemde kadınların ve kız çocuklarının fırsat eşitliği konusunda çalışma ve fark yaratma şansına sahip olduk. Ancak daha yapacak çok işimiz var. Sadece Türkiye’de değil, tüm dünyada kadının toplum içindeki rolünü desteklemeli ve geliştirmeliyiz” dedi.

 

David Rockefeller Köprü Kurucu Liderlik Ödülü, David Rockefeller’ın kızı Dr. Peggy Dulany tarafından kurulan Synergos Enstitüsü tarafından veriliyor. Ödüle daha önce layık görülen isimler arasında, ABD eski Başkanı Bill Clinton, Güney Afrika eski Başkanı Nelson Mandela, Birleşmiş Milletler eski Genel Sekreteri Kofi Annan, sağlık alanında dünya çapında önemli çalışmalar yapan Bill ve Melinda Gates, filantropi alanında yıllardır çalışan Ürdün Kraliçesi Rania, Aga Khan, Michael Bloomberg, Jennifer vePeter Buffet gibi isimler yer alıyor.

 

Ödül töreninin ardından, katılımcılar tematik masalardan oluşan bir akşam yemeğine katıldılar. Bu masalarda “insan ticaretinin önlenmesi”, “sağlık konusunda ilerleme için ortaklıklar kurulması”, “etkili yatırımlar”, “sosyal değişim için kadın ve kızları destekleme” gibi konular konuşuldu.

Üyelikler | SSS | Basın Haberleri | Sosyal Medya | Multimedya Galeri | Logo Kullanımı | Site Haritası | İletişim
Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Hakkında Bilgilendirme
Sabancı Vakfı - Tüm Hakları Saklıdır.   Sabancı Vakfı Facebook Sayfası   Sabancı Vakfı Twitter Sayfası