Brüksel 2010
Yazı boyutunu büyüt Yazı boyutunu küçült
Brüksel 2010 Brüksel 2010 Brüksel 2010 Brüksel 2010

31 Mayıs – 4 Haziran 2010 tarihleri arasında Brüksel’de düzenlenen, “Avrupa’da Vakıflar: Kurumlarla Söyleşi” başlıklı 500’ü aşkın katılımcının bulunduğu konferansta, Avrupa Birliği sürecinde vakıfların rolü, kurumlarla ilişkileri ve sektörün Avrupa ve Avrupa halkının yararına nasıl geliştirilebileceği konuşuldu.

 

Bu yılki etkinliğin ana teması vakıfların AB ile ortak çalışmalarını karşılıklı konuşmasıydı. Konferansta vakıf temsilcileri, AB politikacıları ve yetkilileri ortak ilgi alanlarına giren ve öncelik taşıyan konuları görüşme fırsatı buldu. Konferans kapsamında operasyonel detaylar ve programlarla ilgili konuları içeren 20 panel düzenlendi. Ayrıca, konferansta yönetim hakkında genel bir müzakere ve EFC Geleneksel Fotoğraf Yarışması düzenlendi. 2009 yılında Güler Sabancı’ya verilen "Raymond Georis Yenilikçi Filantropist Ödülü"ne 2010 yılında, Mo Ibrahim Vakfı'nın kurucusu, Mo Ibrahim layık görüldü.

 

Sabancı Vakfı Programlar ve Uluslararası İlişkiler Direktörü Filiz Bikmen, Birleşmiş Milletler Ortak Programı kapsamında edinilen tecrübeleri paylaşmak üzere Mama Cash Fonu'nun düzenlediği ‘Kadınların Ve Kız Çocuklarının Desteklenmesi’ paneline katıldı. Ayrıca Fark Yaratanlar programının sosyal medya başarısını paylaşmak üzere, Charities Aid Foundation’ın (İngiltere) düzenlediği ‘Sosyal Medya’ paneline, Engellilerin İnsan Hakları Avrupa Vakıflar Konsorsiyumu kapsamında yürütülen çalışmaları anlatmak üzere, Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Başkanı John Healy tarafından yönetilen ‘AB Savunuculuğu ve Vakıflar’ konulu panele de konuşmacı olarak katıldı. 

Üyelikler | SSS | Basın Haberleri | Sosyal Medya | Multimedya Galeri | Logo Kullanımı | Site Haritası | İletişim
Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Hakkında Bilgilendirme
Sabancı Vakfı - Tüm Hakları Saklıdır.   Sabancı Vakfı Facebook Sayfası   Sabancı Vakfı Twitter Sayfası