Lizbon 2011
Yazı boyutunu büyüt Yazı boyutunu küçült

24-28 Mayıs 2011 tarihleri arasında Lizbon’un Cascais kasabasında düzenlenen yıllık toplantının konusu,  “Kaynaklar ve Sürdürülebilirlik-Okyanuslar” idi. Konferansta, dünyada sürdürülebilir pozitif değişiklik yapmak için vakıfların insan, finansal, fikri kaynaklarını kullanırken karşılaşabilecekleri fırsatlar ve zorluklar konuşuldu.

 

Toplantıda ayrıca EFC Yönetim Kurulu üyeliğine seçilen adaylar onaya sunuldu. Yönetim Kurulu üyeliğine seçilen toplam 30 vakıf arasına Türkiye’den girmeyi başaran tek aday Sabancı Vakfı oldu. Bu görevi üç yıl süreyle yürütecek olan Sabancı Vakfı’nın, Yönetim Kurulu için aday olan 42 vakıf arasında en yüksek oy alan iki vakıftan biri olduğu da açıklandı. Sabancı Vakfı’nı Avrupa Vakıflar Merkezi’nde Sabancı Vakfı Programlar ve Uluslararası İlişkiler Direktörü Filiz Bikmen temsil ediyor.

 

Sabancı Vakfı, konferans süresince düzenlenen panellerin bazılarında program ve proje tecrübelerini paylaşmak üzere panelist olarak katıldı. Sabancı Vakfı Programlar ve Uluslararası İlişkiler Direktörü Filiz Bikmen, Mama Cash tarafından düzenlenen “Kullanılmayan Potansiyel: Avrupa Vakıflarının Kadın ve Kızlar için Ayırdığı Fonlar” panelinde, kadın çalışmalarından, The Commonwealth Fund’ın düzenlediği, “Daha Fazla Etki için İletişimin Değerlendirilmesi” panelinde, Sabancı Vakfı’nın iletişim takip çalışmalarından örnek verdi, Fark Yaratanlar projesi hakkında deneyimlerini paylaştı.

 

“Kullanılmayan Potansiyel: Avrupalı Vakıfların Kadın ve Kızlar için Ayırdığı Fonlar”  raporu için tıklayınız… (İngilizce)

Türkçe Yönetici Özeti için tıklayınız…

İngilizce Yönetici Özeti için tıklayınız…

Üyelikler | SSS | Basın Haberleri | Sosyal Medya | Multimedya Galeri | Logo Kullanımı | Site Haritası | İletişim
Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Hakkında Bilgilendirme
Sabancı Vakfı - Tüm Hakları Saklıdır.   Sabancı Vakfı Facebook Sayfası   Sabancı Vakfı Twitter Sayfası