6. Uluslararası Engelli Gençlik Festivali - 19 Mayıs 2010
Yazı boyutunu büyüt Yazı boyutunu küçült
6. Uluslararası Engelli Gençlik Festivali - 19 Mayıs 2010 6. Uluslararası Engelli Gençlik Festivali - 19 Mayıs 2010 6. Uluslararası Engelli Gençlik Festivali - 19 Mayıs 2010 6. Uluslararası Engelli Gençlik Festivali - 19 Mayıs 2010 6. Uluslararası Engelli Gençlik Festivali - 19 Mayıs 2010 6. Uluslararası Engelli Gençlik Festivali - 19 Mayıs 2010 6. Uluslararası Engelli Gençlik Festivali - 19 Mayıs 2010 6. Uluslararası Engelli Gençlik Festivali - 19 Mayıs 2010 6. Uluslararası Engelli Gençlik Festivali - 19 Mayıs 2010

Sabancı Vakfı’nın da destekcileri arasında bulunduğu ve Adana Kent Konseyi Engelliler Meclisi tarafından gerçekleştirilen 6. Uluslararası Engelli Gençlik Festivali, 19 Mayıs 2010’da Adana'da gerçekleştirildi.

 

Festival, engellilerin sosyal alanda kendilerini ifade edebilmesi, kent ve kent halkıyla entegrasyonunun sağlanması ve toplumda engelli sorunlarına karşı farkındalık yaratılması amacıyla yapılıyor.

 

5. Uluslararası Engelli Gençlik Festivali - 18/19 Mayıs 2009

Sabancı Vakfı’nın desteklediği ve Adana Kent Konseyi Engelliler Meclisi tarafından gerçekleştirilen 5. Uluslararası Engelli Gençlik Festivali, 18 - 19 Mayıs 2009 tarihleri arasında Adana'da gerçekleştirildi.

 

Engellilerin sosyal alanda kendilerini ifade edebilmesi, kent ve kent halkıyla entegrasyonunun sağlanması ve toplumda engelli sorunlarına karşı farkındalık yaratılması amacıyla yola çıkan Festivalin diğer destekçileri arasında Adana Valiliği ve Adana Büyükşehir Belediyesi de yer almıştır.

 

18 Mayıs'ta Zihinsel Engelli Gençlerin Tiyatro Gösterisi ve Sevgi Yürüyüşü ile başlayan festival, 19 Mayıs'ta Adana Hipodromunda, Adana Valisi İlhan Atış, Sabancı Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi Dilek Sabancı’nın katılımıyla panayır, tören yürüyüşü ve engelli gençlerin gösterileri ile sona erdi.

 

Sabancı Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi Dilek Sabancı, festivale verdiği önemi belirterek "Festival Türkiye'deki engellilere bakış açısını değiştirmek için önemli, engelli çocukları ne kadar desteklersek onlar da bizim desteğimizle o kadar büyük islere imza atıyor ve toplumla daha kolay kaynaşıyor" dedi.

 

5. Uluslararası Engelli Gençlik Festivali'ne KKTC, Bulgaristan, İngiltere, İsveç, Romanya, Suriye ve Azerbaycan'dan 92 öğrenci ve öğretmenleri katıldı. Festivale tüm katılımcıların sayısı bu yıl 3000 kişiye ulaştı.

Üyelikler | SSS | Basın Haberleri | Sosyal Medya | Multimedya Galeri | Logo Kullanımı | Site Haritası | İletişim
Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Hakkında Bilgilendirme
Sabancı Vakfı - Tüm Hakları Saklıdır.   Sabancı Vakfı Facebook Sayfası   Sabancı Vakfı Twitter Sayfası