Okul Liderliği Eğitim Programı
Yazı boyutunu büyüt Yazı boyutunu küçült
Okul Liderliği Eğitim Programı Okul Liderliği Eğitim Programı Okul Liderliği Eğitim Programı Okul Liderliği Eğitim Programı Okul Liderliği Eğitim Programı Okul Liderliği Eğitim Programı Okul Liderliği Eğitim Programı Okul Liderliği Eğitim Programı Okul Liderliği Eğitim Programı

Eğitim Reformu Girişimi tarafından, Sabancı Vakfı desteği ve Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü ile Hizmetiçi Eğitim Dairesi Başkanlığı işbirliğiyle yürütülen Okul Liderliği Eğitim Programı 19-31 Temmuz 2010 tarihleri arasında Sabancı Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Okul yönetimi pratiklerini ve okul yöneticilerinin kapasitelerini geliştirmeyi hedefleyen eğitimlere İzmir, Kars, Nevşehir, Şanlıurfa, Trabzon, Van illerinden 24 okul yöneticisi ile Afyon ilinden 1 okul yöneticisi katıldı.
 

Enka Okulu Lise Müdürü Mustafa Balkaş tarafından verilen eğitimlerde; okul müdürünü “okuldaki öğrenme-öğretme süreçlerinin lideri” olarak konumlandıran ve “akran koçluğu” ile “tasarım yoluyla anlama” konularını da içeren öğrenme modülü uygulandı.
 

İzmir Kipa 10. Yıl Müdürü Ali Musa Bina, eğitime katılan okul müdürlerini temsilen, kapanış töreninde yaptığı konuşmada projenin etkisini “Düne kadar gördüğümüz seminerlerin sınıftaki olumlu sonuçları % 5’i geçemiyordu; bu proje, kalıcı anlamayı ve öğrenilenleri sınıfta uygulanabilir hale getirmeyi sağlıyor ki bu da başarıyı %90’lara çıkarıyor. Proje bakış açımızda ve uygulamada fark yarattı. Bu günden sonra okullarımıza ziyarete geldiğinizde bizleri odamızda bulamayabilirsiniz, çünkü bizler artık birer eğitim lideriyiz, bizi gün boyu okulun her tarafında gezen, öğrencilerle vakit geçiren, sınıflarda öğretimi izleyen, kapısı sürekli açık olan, birkaç kopyası olduğunu zannedeceğiniz kişiler olarak göreceksiniz” diyerek özetledi.
 

Eğitim saatleri dışında ders dışı etkinlikler, katılımcıların birbirleriyle paylaşımda bulunmasına imkan sağladı. Bu kapsamda katılımcılar Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi’ndeki Efsane İstanbul: Bizantion'dan İstanbul'a - Bir Başkentin 8000 Yılı sergisini gezme fırsatı buldular. Ayrıca tekne turu, Sultan Ahmet gezisi ve Büyükada turu ile katılımcılar illerine İstanbul’dan güzel kareler ile uğurlandı.

Üyelikler | SSS | Basın Haberleri | Sosyal Medya | Multimedya Galeri | Logo Kullanımı | Site Haritası | İletişim
Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Hakkında Bilgilendirme
Sabancı Vakfı - Tüm Hakları Saklıdır.   Sabancı Vakfı Facebook Sayfası   Sabancı Vakfı Twitter Sayfası