Raymond Georis Yenilikçi Filantropist Ödülü
Yazı boyutunu büyüt Yazı boyutunu küçült
Get the Flash Player to see this player.

Sabancı Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Güler Sabancı, Avrupa Birliği Konseyi Genel Sekreteri Javier Solana'nın Başkanı olduğu Jüri tarafından "Raymond Georis Yenilikçi Filantropist Ödülü”ne layık görüldü. Bu ödül ile Sabancı Vakfı, Avrupa'nın en önemli filantropi ödülü listesine Türkiye'den giren ilk vakıf oldu.

 

Sabancı Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Güler Sabancı’nın Raymond Georis Yenilikçi Filantropi Ödülü’nü alması onuruna 5 Haziran 2009 tarihinde Sakıp Sabancı Müzesi’nde yerli ve yabancı misafirlerin katıldığı bir resepsiyon verildi.

 

Sabancı, gecede yaptığı konuşmasında şunları söyledi: "Ailemin hayırseverlik mirası bana böyle bir ödülü alma yolunu açmıştır. Ailemin sahip olduğu en önemli değer; bizden daha az şanslı olanlara ulaşmanın, yardım etmenin ve onların hayatlarında fark yaratarak, daha yüksek yaşam standartlarına ulaşmalarına yardımcı olmaktır. Ben bu değerle yetiştirildim. Sabancı olarak, yaptığımız her işte ve Sabancı Vakfı’nda ülkemiz insanlarının her şeyin en iyisini hak ettiğine inanarak çalışıyoruz. Son iki yıldır küresel vakıflar standartlarında yenilikçi ve başarılı çalışmalar yapmak amacı ile yeniden yapılanma sürecindeyiz. Bu ödül, yürüttüğümüz çalışmaların ve kaydettiğimiz ilerlemenin ödülü olmakla birlikte vakıfçılık çalışmalarında hibe programları geliştirerek Türkiye'de bir model oluşturmak için bize daha fazla sorumluluk yüklemektedir." Güler Sabancı'nın konuşma metnine ulaşmak için tıklayınız.

 

Avrupa Vakıflar Merkezi'nin Kurucu Başkanı ve seçim komitesi üyesi, ödüle ismini veren Raymond Georis de konuşmasında, “Güler Sabancı'nın tüm gelişim çalışmalarına öncülük ettiğini ifade ederek, Sabancı'nın çarpıcı ve sürdürülebilir değişimler yaratacak etkin stratejilere odaklandığını” ifade etti. Avrupa Birliği Konseyi Genel Sekreteri ve Madariaga European Foundation Başkanı Javier Solana’nın başkanı olduğu jürinin diğer üyeleri; Avrupa Vakıflar Merkezi Başkanı Gerry Salole ve Mercator Fonu Başkanı Norine MacDonald idi. 

 

Ödül töreninde konuşan Mercator Fonu Başkanı Norine MacDonald şöyle söyledi: “Türkiye’de ilk kez stratejik kapsamda hibe programları yürüten Sabancı Vakfı’nın Başkanı Güler Sabancı’nın Türkiye’de Avrupa standartlarında vakıfçılık anlayışını yerleştirmekte büyük rolü ve katkısı var. Güler Sabancı’nın tüm kariyeri boyunca eğitim, kültür-sanat ve kadınların ekonomik güçlenmesi alanlarında çok büyük filantropik katkıları oldu.”

Üyelikler | SSS | Basın Haberleri | Sosyal Medya | Multimedya Galeri | Logo Kullanımı | Site Haritası | İletişim
Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Hakkında Bilgilendirme
Sabancı Vakfı - Tüm Hakları Saklıdır.   Sabancı Vakfı Facebook Sayfası   Sabancı Vakfı Twitter Sayfası