Sabancı Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu - İstanbul
Yazı boyutunu büyüt Yazı boyutunu küçült
Sabancı Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu - İstanbul Sabancı Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu - İstanbul Sabancı Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu - İstanbul Sabancı Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu - İstanbul Sabancı Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu - İstanbul

Daha önce "Anadoluhisarı Özel Eğitim İlkokulu" olarak hizmet vermekte olan bina 1988 yılında Sabancı Vakfı’nın katkılarıyla Sabancı Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu’na dönüştürülmüştür. Toplam 5.200 m2 üzerinde kurulu 1.700 m2 kapalı alana sahip olan Sabancı Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu’nun kullanım hakkı Milli Eğitim Bakanlığı’na devredilmiştir.
 

Sabancı Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu, öğretmenlerin topluca eğitim, seminer, toplantı yapabilecekleri, sosyal ve kültürel yaşantılarını geliştirecekleri, çevre halkı ve öğrencilerin de sosyal açılardan yararlanabilecekleri niteliklere sahiptir. Merkezde öğretmenler için sempozyumlar ve geliştirme kursları düzenlenmekte ve bu amaçlar için kullanılmak üzere toplantı ve sergi salonları bulunmaktadır.
 

Sabancı Vakfı’nın öğretmenlerin hizmetine sunduğu çok sayıda tesisten biri olan Sabancı Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu, tarihi eserlerin çevrelediği bir ortamda, Boğaz’ın güzelliklerine nazır bir konumdadır.
 

1.930 kişilik kapasitesi olan öğretmenevinde biri açık havada ve 1.530 kişilik olmak üzere 5 ayrı restoran, 400 kişilik kafeterya, yemekhane, dinlenme salonu, yatak odaları, kuaför salonu, idari ofisler ve sahilde geniş bir bahçe bulunmaktadır.
 

İletişim Bilgileri

Adres :  Küçüksu Caddesi No:10 Anadolu Hisarı Beykoz-İstanbul
Tel :  (216) 332 36 34
Faks :  (216) 308 24 11
Müdür :  Ayşe Erol
E-Posta beykozsabanci@hotmail.com
Web Adresi www.sabanciogretmenevi.com.tr

 

Üyelikler | SSS | Basın Haberleri | Sosyal Medya | Multimedya Galeri | Logo Kullanımı | Site Haritası | İletişim
Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Hakkında Bilgilendirme
Sabancı Vakfı - Tüm Hakları Saklıdır.   Sabancı Vakfı Facebook Sayfası   Sabancı Vakfı Twitter Sayfası