Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali (Sezon 08 - Bölüm 01)
Yazı boyutunu büyüt Yazı boyutunu küçült
Get the Flash Player to see this player.

Daha yaşanabilir bir gelecek için farkındalık yaratmaya çalışan bir festival: Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali…

 

Sabancı Vakfı’nın toplumsal gelişmeye katkıda bulunan “olağanüstü kişilerin sıra dışı öykülerini” anlattığı “Fark Yaratanlar” programının sekizinci sezonunun birinci Fark Yaratan’ı Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali oldu.

 

2008 yılında Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali, sürdürülebilirlik alanında ortak vizyonu ve hayalleri olan bir grup arkadaş tarafından kuruldu. Festivalin kuruluşunu ve gelişim sürecini 3 arkadaş üstlendi. Tuna Özçuhadar, Pınar Öncel ve Gamze Selçuk...

 

2008’de başlayan Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali kapsamında farklı şehirlerde ve ilçelerde filmler ve belgeseller gösterilmeye başlandı. Bugüne kadar 170’e yakın film ve belgeselin gösterimi yapıldı. Bu gösterimler tamamen ücretsiz ve halka açık olarak gerçekleşti. Filmler, konu açısından sadece sorunları değil, aynı zamanda ortaya konan sorunun çözüm yolunu da gösteriyor.

 

Festival kapsamında bugüne kadar 40’ı aşkın il ve ilçede yapılan etkinliklerde 30 bin kişiye ulaşıldı. Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali sadece insanlara filmler, videolar izleterek farkındalık yaratmıyor. Çoğu kişinin de hayal dünyasında değişime yol açarak onlar için de farklı dünyaların kapılarını açıyor.

 

Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali “daha yaşanabilir bir dünya” hayali ile yola çıktı. Şehir şehir, ilçe ilçe dolaştı. Daha paylaşımcı, adil, çeşitliliği kucaklayan ve doğal kaynaklarını koruyan bir toplum için Türkiye’de 9 yılda binlerce kişiye ulaştı. Daha iyi ve sürdürülebilir bir yaşam için farkındalık yarattı. Festivali takip edenlerin hayatlarında ise kocaman bir fark yarattı.

Üyelikler | SSS | Basın Haberleri | Sosyal Medya | Multimedya Galeri | Logo Kullanımı | Site Haritası | İletişim
Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Hakkında Bilgilendirme
Sabancı Vakfı - Tüm Hakları Saklıdır.   Sabancı Vakfı Facebook Sayfası   Sabancı Vakfı Twitter Sayfası